Doučování | Účetnictví I.
 • -
 • Markéta K. - KCKurzy můžu jen a jen doporučit. Statistika naprosto parádní. Vše krásně vysvětleno, jednoduše, tak aby to pochopil i člověk, který se v dané oblasti naprosto neorientuje. Výborná, přátelská atmosféra, která určitě také dělá hodně.
 • Jiřina S. - Doučování úplně super. Věřím, že to díky němu jsem zkoušku zvládla.
 • Martin Č. - Musím poděkovat KCKurzům, to že jsem zkoušku udělal, je z velké části jejich zásluha. Všechny kurzy byly vedeny v pohodové atmosféře a po věcné stránce takovým způsobem, aby probíraná látka byla srozumitelná i pro běžného smrtelníka.
 • Petr B. - Zachránili mě ve statistice i v účetnictví.
 • Eliška H. - Doporučuji! V KCKurzy doučují skvělým stylem, který je lehce pochopitelný a hlavně zapamatovatelný! Moc dík za přípravu na zápočty a zkoušku!
 • Petra L. - Skvělá domluva a individuální přístup. Velké díky, zase se ráda vrátím;-)Fakt se to vyplatí :)
 • -

Účetnictví I.

Cena: 150Kč/hod

Kurz účetnictví pro VŠE (1FU201 a 1FU211) je koncipován přímo pro potřeby základních kurzů účetnictví na VŠE. Během kurzů je kladen důraz na dvě hlediska, a to:

– nabytí teoretických znalostí

– řešení konkrétních účetních případů

mys ucetnictvi-2
Nebojme se zkoušky z Účetnictví na VŠE!
S chutí do toho a půl je hotovo! :)

„TIP: Přidej se na Facebook Účetnictví VŠE (1FU201, 1MU211 a 1MU305) , kde najdeš spoustu zajímavých materiálů k zápočtům a zkoušce a můžeš s kolegy konzultovat své dotazy“

Nutné teoretické znalosti jsou probírány postupně ve stejném sledu, ve kterém jsou řešeny i dané účetní případy. Lektor na vybraných modelových příkladech učí studenty takovým způsobem, aby bylo pro studenty možné látku snadno a rychle pochopit. Postupy, které se student během modelových příkladů naučí, lze analogicky využít pro všechny variace příkladů z dané problematiky.

Během kurzu jsou využívány příklady, ze kterých je jasně patrné, jakou logikou fungují účetní operace jako takové.

Absolvent kurzu je schopný:

 • Sestavit rozvahu, výsledovku, výkaz cash-flow
 • Pochopit druhové a účelové členění nákladů
 • Zaúčtovat účetní operace související s vnitropodnikovým účetnictvím
 • Vysvětlit podstatu účetních výkazů

Informace k nalejvárnám pro 1FU201/1FU211

Příprava na 1. průběžný test zahrnuje základní operace a účtování nákladů a výnosů, tedy výsledku hospodaření. Na hodině bude probráno jednak účtování do srovnávací rozvahy (tabulky) tak také účtování do téček. První test je za pět bodů, některý cvičící chce srovnávací rozvahu, někdo chce téčka, já s vámi proberu všechno.

Časové rozlišení – procvičení protože je časové rozlišení problematická látka, mám na to speciální nalejvárnu. Probírám zde všechny možné příklady na časové rozlišení, účtujeme už pouze na téčka. V přípravě na 2. PT je sice také časové rozlišení probíráno, ale už ne tak detailně a dopodrobna.

Příprava na 2. průběžný test zahrnuje druhové a účelové členění výrobního podniku, což je náplní druhého testu za 10 bodů. Taky si zde probereme časové rozlišení a metody oceňování zásob (FIFO, LIFO, VAP). Někdo oceňování zásob v testu má, někdo ne, nicméně je to jednoduchá látka, takže to probírám na této nalejvárně.

Jakákoliv nalejvárna se dá navštívit znova, protože příkladů mám hodně a na nalejvárně je obměňuju. Řešení mé sbírky příkladů dávám na nalejvárně ve formě odkazu na leteckou poštu, ve sbírce máte přes stovku příkladů k procvičení.

Příprava na závěrečný test se skládá ze 3 typů nalejváren …

Začátečníci – tříhodinová nalejvárna obsahuje jeden příklad na výrobu, v obou členěních. Na této nalejvárně probereme 80 % věcí k závěrečnému testu! Doporučuji každému absolvovat před pokročilou nalejvárnou.
Pokročilí – tříhodinová nalejvárna se dvěma příklady, každý v jednom členění. Zde jsou probírány všechny typy podniků (výroba, prodej, služby) s největšími složitostmi a chytáky. Na této nalejvárně se neřeší počáteční rozvaha příkladu -> počáteční rozvahu včetně odpisů si děláte doma jako přípravu. Jedeme už v rychlejším tempu (1,5h na příklad), rozhodně doporučuji nejdříve absolvovat začátečníky, ale není podmínkou.
Test nanečisto – 2 hodiny počítáte a hodinu kontrolujeme a vysvětlujeme si co a jak. Dobrá zpětná vazba před testem, jak byste uspěli. Během testu samozřejmě radím, když chcete. Doporučuji absolvovat pokročilou nalejvárnu, abyste z testu nanečisto něco měli.

Osobně doporučuju tříhodinové začátečníky a jedny až dva pokročilé a v podstatě pokryjeme 99 % celýho účetnictví. Je možné navštívit půlku pokročilých, kdybyste už jeden příklad počítali, nebo vás nezajímal. Řešení jednotlivých příkladů dostanete ve formě odkazu na leteckou poštu + další varianty k procvičení + řešenou sbírku. Na závěrečný test mám cca 50 příkladů, takže je co počítat.

Můžete mne kontaktovat zde:

Fífa o sobě (reference zde)

Filip

Co bych tak mohl napsat o sobě? Jmenuju se Fífa, mám to tak i v občance ale to vám asi neukážu 😛 a jsem velký fanda MTB, Whiskey, vaření, tancování, potápění a samozřejmě i účetnictví. Nicméně kdybyste se mě po maturitě zeptali, co chci dělat, pochybuju, že bych řekl, že chci dělat lektora účetnictví. A už to jsou 4 roky. A jak jsem se k tomu dostal? To ani sám nevím, doučoval jsem kamarádku za flašku a najednou se to rozkřiklo. Začal jsem potkávat víc a víc lidí a lidé byli spokojení, dávali testy a já jsem si řekl, tohle musím dělat profi, baví mě to, naplňuje mě to a lidem moje vysvětlování evidentně vyhovuje. Tak jsem si založil živnost, fanpage na Facebooku, napsal první sbírku „Accounting’n’shit“ kde jsem vyřešil 25 vzorových závěrečných příkladů. Rok na to jsem sbírku vylepšil, předělal do elektronické podoby, příklady vylepšil a nový „Accounting’n‘shit“ (přes 350 stránek příkladů) má pravidelně každý semestr asi 1000 stažení. Ano, je to pro všechny free, protože nejlepší věci jsou přece zadarmo. Poslední dva semestry jsem doučoval přes 600 lidí, jejich úspěšnost u zkoušky byla něco přes 90 %, zatímco úspěšnost dle Insisu v účetnictví kolísá kolem 70-80 %.

Takže – zastav se i TY! Těším se na Tebe, Fífa

mail: info@kckurzy.cz
telefon: +420 607 560 500