Doučování | Oceňování podniku
  • -
  • Markéta K. - KCKurzy můžu jen a jen doporučit. Statistika naprosto parádní. Vše krásně vysvětleno, jednoduše, tak aby to pochopil i člověk, který se v dané oblasti naprosto neorientuje. Výborná, přátelská atmosféra, která určitě také dělá hodně.
  • Jiřina S. - Doučování úplně super. Věřím, že to díky němu jsem zkoušku zvládla.
  • Martin Č. - Musím poděkovat KCKurzům, to že jsem zkoušku udělal, je z velké části jejich zásluha. Všechny kurzy byly vedeny v pohodové atmosféře a po věcné stránce takovým způsobem, aby probíraná látka byla srozumitelná i pro běžného smrtelníka.
  • Petr B. - Zachránili mě ve statistice i v účetnictví.
  • Eliška H. - Doporučuji! V KCKurzy doučují skvělým stylem, který je lehce pochopitelný a hlavně zapamatovatelný! Moc dík za přípravu na zápočty a zkoušku!
  • Petra L. - Skvělá domluva a individuální přístup. Velké díky, zase se ráda vrátím;-)Fakt se to vyplatí :)
  • -

Oceňování podniku

Cena: 150Kč/hod

Nalejvárny na oceňování podniku jsou koncipovány jak pro kurz 1FP405 Oceňování podniku I. tak pro kurz 1FP305 Základy oceňování podniku.

Nalejvárny jsou rozděleny do tří tříhodinových částí.

• První část zahrnuje kompletní sestavení finančního plánu, naučíme se tedy sestavovat výsledovky, rozvahy a výkazy cash flow ze zadaných údajů. Dále se zde naučíme prognózovat složky pracovního kapitálu a také prognózovat KPVH shora. Vhodné jak pro FP405 tak pro FP305.

• Druhá část zahrnuje výpočet free cash flow to firm, normalizované cash flow, ocenění podniku a to jak první tak druhou fázi včetně Gordonova a Parametrického vzorce. Dále se podíváme na tržní porovnání a to jak metodou srovnatelných podniků tak metodou srovnatelných transakcí. Vhodné jak pro FP405 tak pro FP305.

• Třetí část je rozdělena po hodinách. V první hodině se podíváme na metodu kapitalizovaných čistých výnosů (první hodina je pouze pro FP405). V druhé hodině se podíváme na výpočet WACC a popřípadě dalších příkladů z minulých nalejváren pokud je nestihneme (druhá hodina vhodná jak pro FP405 tak pro FP305). V poslední hodině se podíváme na oceňování nemovitostí (vhodně pro FP305).

Na nalejvárně od Fífy obdržíte sbírku s 25 příklady a také zpracované teoretické otázky pro úspěšné zvládnutí testu.

Je možné se také domluvit na individuálním či skupinovém doučování předmětu Oceňování podniku II. (1PF412). Na Ocepo II. má Fífa také spoustu vlastních příkladů a také zpracované teoretické otázky.

Lektor

Ing. Filip Kerhart – Fífa (reference zde)

Doučovat studenty začal v roce 2014 po úspěšném zdolání Účetnictví na VŠE, kdy doučoval pár kamarádek. Během několika let se ale z pár kamarádek stalo pár stovek až tisíc lidí z VŠE, co Fífu navštívili z nejrůznějších důvodů. Někdo jen ze zvědavosti, někdo protože potřeboval dobrou známku a někdo proto, že látku nechápal.

Spousta studentů taky využívá Fífovy sbírky, který dává ke stažení for free. První sbírka vznikla v roce 2015 s názvem „Accounting’n’shit“ a jednalo se o řešené závěrečné testy. Dnes už těch sbírek je několik a nejenom na Účetnictví, ale i na další předměty jako Manažerské účetnictví nebo Mikroekonomii, které Fífa také doučuje a to svým svérázným způsobem.

Fífa absolvoval na magisterském studiu Oceňování podniku jako vedlejší specializaci a také z ní úspěšně (za jedna) složil státní závěrečnou zkoušku. Oceňování se bohužel (zatím) nevěnuje, nicméně aby stále zůstal ve cviku, tak pořádá nalejvárny na oceňování podniku, kde dává své tipy a rady k závěrečnému testu z oceňování.

Tak neváhej a přihlas se!

Kontakty na lektora:

 

mail: info@kckurzy.cz
telefon: +420 607 560 500