Doučování | Účetnictví I. pro Arts Management
  • -
  • Markéta K. - KCKurzy můžu jen a jen doporučit. Statistika naprosto parádní. Vše krásně vysvětleno, jednoduše, tak aby to pochopil i člověk, který se v dané oblasti naprosto neorientuje. Výborná, přátelská atmosféra, která určitě také dělá hodně.
  • Jiřina S. - Doučování úplně super. Věřím, že to díky němu jsem zkoušku zvládla.
  • Martin Č. - Musím poděkovat KCKurzům, to že jsem zkoušku udělal, je z velké části jejich zásluha. Všechny kurzy byly vedeny v pohodové atmosféře a po věcné stránce takovým způsobem, aby probíraná látka byla srozumitelná i pro běžného smrtelníka.
  • Petr B. - Zachránili mě ve statistice i v účetnictví.
  • Eliška H. - Doporučuji! V KCKurzy doučují skvělým stylem, který je lehce pochopitelný a hlavně zapamatovatelný! Moc dík za přípravu na zápočty a zkoušku!
  • Petra L. - Skvělá domluva a individuální přístup. Velké díky, zase se ráda vrátím;-)Fakt se to vyplatí :)
  • -

Účetnictví I. pro Arts Management

Cena: 150Kč/hod

Kurz pro účetnictví VŠE (1FU232) pro obor Arts Management. Tento kurz je koncipován pro potřeby základního kurzu účetnictví na VŠE.

Po čtyřech letech doučování základního účetnictví na VŠE byly konečně vytvořeny tyto kurzy na míru účetnictví z Arts Managementu. Testy a znalosti se od základního kurzu lehce liší, proto byly vytvořeny testy přímo pro Arts Management.       

„TIP: Přidej se na Facebook 1FU232/233 Účetnictví pro Arts Management, kde najdeš spoustu zajímavých materiálů k zápočtům a zkoušce a můžeš s kolegy konzultovat své dotazy.“

mys
Nebojme se zkoušky z Účetnictví Arts Management!
S chutí do toho a půl je hotovo! 🙂

Na kurzu jsou probírány teoretické znalosti na praktických příkladech, které reflektují reálné testy na VŠE. Během semestru se zde objeví několik druhů nalejváren, a to:

– Příprava na 1. průběžný test: ve dvou hodinách si vysvětlíme podstatu účetnictví, rozvahové operace, účtování nákladů a výnosů, sestavení výsledovky a rozvahy. První test je za 5 bodů.

– Časové rozlišení – procvičení: jelikož je tato látka extrémně problematická, mám kurzy přímo s tímto zaměřením. Během dvou hodin si vysvětlíme účtování časového rozlišení, jeho podstatu a chytáky.

– Příprava na 2. průběžný test: ve dvou a půl hodině si vysvětlíme účelové a druhové členění výrobního podniku, jejich výsledovky a procvičíme si časové rozlišení. Je kladen důraz na druhové členění, které dělá větší problém. Volitelně si můžeme procvičit i oceňovací techniky zásob (FIFO, LIFO, VAP). Druhý test je za 10 bodů.

Na procvičení k 1. a 2. testu dávám svoji sbírku „Accounting’n’shit 1“, ze které si můžete spočítat spoustu dalších příkladů, abyste si nabyté znalosti důkladně procvičili.

Přípravu na závěrečný test jsem koncipoval do tří částí.

– Příprava na ZT 1. část: v první části přípravy si procvičíme časové rozlišení, druhové a účelové členění nákladů a výsledovky, oceňovací techniky zásob, dlouhodobá aktiva a jejich odepisování a znehodnocování a nakonec rozvahové změny v rychlém příkladu. Nejprve si tuto problematiku vysvětlíme na vzorovém testu a dále si projdeme druhý vzorový test, na kterém si zkontrolujete, zda jste veškeré účetní problémy pochopili. Trvání přípravy jsou 3 hodiny.

– Příprava na ZT 2. část: v druhé částí si procvičíme složitější metody odepisování, opravné položky k pohledávkám, tvorbu rezerv, účtování vlastního kapitálu a valné hromady a účtování cenných papírů. Nejprve si tuto problematiku vysvětlíme na vzorovém testu a dále si projdeme druhý vzorový test, na kterém si zkontrolujete, zda jste veškeré účetní problémy pochopili. Trvání přípravy jsou 3 hodiny.

– Příprava na ZT – reálná varianta: během 3 hodin si projdeme 2 reálné testy, ve kterých bude látka různě namíchaná, ověříte si, zda byste uspěli u reálného testu.

Na procvičení k ZT dávám svoje vytvořené varianty.

Budu se těšit, Fífa

Tolik informací k nalejvárnám, pro další dotazy mne neváhejte kontaktovat na:

Fífa o sobě (reference zde)

Filip

Co bych tak mohl napsat o sobě? Jmenuju se Fífa, mám to tak i v občance ale to vám asi neukážu 😛 a jsem velký fanda MTB, Whiskey, vaření, tancování, potápění a samozřejmě i účetnictví. Nicméně kdybyste se mě po maturitě zeptali, co chci dělat, pochybuju, že bych řekl, že chci dělat lektora účetnictví. A už to jsou 4 roky. A jak jsem se k tomu dostal? To ani sám nevím, doučoval jsem kamarádku za flašku a najednou se to rozkřiklo. Začal jsem potkávat víc a víc lidí a lidé byli spokojení, dávali testy a já jsem si řekl, tohle musím dělat profi, baví mě to, naplňuje mě to a lidem moje vysvětlování evidentně vyhovuje. Tak jsem si založil živnost, fanpage na Facebooku, napsal první sbírku „Accounting’n’shit“ kde jsem vyřešil 25 vzorových závěrečných příkladů. Rok na to jsem sbírku vylepšil, předělal do elektronické podoby, příklady vylepšil a nový „Accounting’n‘shit“ (přes 350 stránek příkladů) má pravidelně každý semestr asi 1000 stažení. Ano, je to pro všechny free, protože nejlepší věci jsou přece zadarmo. Poslední dva semestry jsem doučoval přes 600 lidí, jejich úspěšnost u zkoušky byla něco přes 90 %, zatímco úspěšnost dle Insisu v účetnictví kolísá kolem 70-80 %.

Takže – zastav se i TY! Těším se na Tebe, Fífa

mail: info@kckurzy.cz
telefon: +420 607 560 500