mail: info@kckurzy.cz
telefon: +420 607 560 500

Teorie účetnictví

Přihlášení do kurzů

Přijďte k nám na živé nalejvárny

Pravidelné kurzy:

Cena: 200Kč/hod

Doučování: Teorie účetnictví pro ČZU v Praze

Ahoj Přátelé,

v lednu rozjíždíme novou podobu doučování v podobě Teams videokonferencí, na kterých budeme spolu trénovat z pohodlí domova.

Během každé videokonference protrénujeme spolu v omezeném počtu lidí konkrétní účetní případy a teorii a bude dostatek času na dotazy – po každém spočítaném příkladu, ale i během něj. Jedinou naší podmínkou budou zapnuté kamery přihlášených účastníků – do tmy se špatně povídá. 😊

Veškeré materiály dostanete předem mailem spolu s Teams odkazem, přes který se jednoduše prokliknutím přihlásíte.

Přihlášení na Teams kurz můžete provést vyplněním přihlášky. Platbu prosím proveďte na účet 2700680165/2010, aby byla převedena ještě před začátkem doučování a věděli jsme, komu máme poslat Teams odkaz.

Do poznámky prosím uveďte své příjmení a UCE CZU.

Tak se na vás budeme těšit u obrazovky!

 

Během kurzů si společně projdeme jak teoretickou část znalostí, tak samozřejmě také konkrétní řešení účetních případů. Vše vysvětlím postupně a proložím příklady, které společně probereme. Vzhledem k množství probírané látky se budu snažit vysvětlit danou látku v co nejúspornější časové dotaci a hlavně srozumitelně.

Nalejvárny jsou vhodné pro studenty PAA i PAE, osnovy jsou stejné.

Z vlastních zkušeností vím, že v minulých letech museli studenti na PAA pro zakončení předmětu úspěšně absolvovat průběžné zápočtové testy, které se skládají v testovacím centru, přičemž dolní hranice pro úspěšnost byla z každého testu 70 %. Dále pro získání zápočtu bylo třeba zpracovat všechny autotesty v Moodle. Písemná část zkoušky se opět skládala v TC a po úspěšném napsání testu (hranice opět 70 %) se studenti přihlašovali na ústní zkoušení. Docela fuška co?

Ovšem cílem tohoto kurzu je poskytnout Ti základy, na kterých při skládání těchto testů můžeš stavět a pomoct Ti s přípravou na závěrečnou zkoušku.

Přehled probíraných témat – doučování teorie účetnictví pro ČZU Praha:

Začátečníci:

» Sestavení počáteční rozvahy

» Účtování na rozvahových účtech

» Účtování na výsledkových účtech

» Souhrnný příklad a působivé a nepůsobivé operace

» DPH

Pokročilí:

» Účtování zboží a materiálu

» Dlouhodobý majetek

» Účtování o zakoupených zásobách způsobem A a B

» Účtování o výrobcích

» Zúčtování se zaměstnanci

» Výsledek hospodaření

Zjištění provozního a finančního VH

Rozdělení VH

» Souhrnný příklad

Na nalejvárně pro pokročilé budeme rovno účtovat, nebude se probírat rozvaha a vysvětlovat základy účtování, předpokládá se, že student tyto základy umí z předchozí nalejvárny nebo z domácí přípravy.

Doporučujeme mít připravený zjednodušený účtový rozvrh nejlépe v tištěné podobě.

V případě zájmu o individuální doučování nám napiš e-mail. Ceník za individuální doučování najdeš zde.

 

Hlavní lektor

Michaela Viktorová – „Viky”

Vzdělání a zkušenosti

V současné době studentka 3. ročníku bakalářského oboru podnikání a administrativa na ČZU. Zálibu v účetnictví jsem našla již na střední škole a v této době účetnictví studuji již 5 let. Ráda bych tímto směrem postupovala i nadále. Zároveň pracuji ve firmě AutoFormEngineering, kde připravuji podklady pro zaúčtování. Po úspěšném složení zkoušek z účetnictví na ČZU, kdy mě někteří studenti oslovili s žádostí o pomoc, jsem se rozhodla předat své znalosti ostatním.

mail: info@kckurzy.cz
telefon: +420 607 560 500